Co zrobić żeby włosy się nie łamały?

 

Łamliwość włosów może być spowodowana różnymi czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi, ale na szczęście można to zmienić, aby włosy były silne i zdrowe.

 

Aby wzmocnić włosy i zapobiec ich łamaniu warto zastosować kurację ziołową, wprowadzić odpowiednią dietę i używać stosownych kosmetyków. Dobre działanie na włosy ma także sok ze szpinaku, cytryny i kapusty, które należy wcierać w skórę głowy i włosy.

 

Włosy które się łamią to włosy suche pozbawione witalności, witamin i mikroelementów. Latem należy uważać na nadmierne narażenie włosów na promienie słoneczne. Opalanie włosów powoduje, że włosy przesuszają się i łamią. Aby cieszyć się opalenizną na ciele należy zawsze chronić włosy pod kapeluszem lub chustą. Także zimą w solarium chroń włosy przed niezdrowymi promieniami. Suche powietrze w pomieszczeniach również przyczynia się do łamliwości włosów. Należy porzucić palenie papierosów, które ma negatywny wpływ na włosy. Unikaj stosowania produktów do włosów, które zawierają w składzie alkohol. Alkohol wysusza włosy i w konsekwencji prowadzi do ich łamania. Farby do włosów również negatywnie działają na włosy. Osłabiają ich strukturę. Ogranicz stylizację i zabiegi chemiczne do minimum. Suszenie, kręcenie i prostowanie włosów przyczynia się do ich utraty i łamania.

 

Należy pozostawić włosy aby same wyschły, lub suszyć je chłodnym strumieniem  powietrza. Włosy przestaną się łamać kiedy zmienisz dietę, Włosy potrzebują dużo witaminy C, żelaza, białka, witaminy B7, cynku i kwasu foliowego. Po kąpieli staraj się nie czesać mokrych

włosów. Pozwól im wyschnąć i dopiero wtedy rozczesuj je grzebieniem z szerokimi ząbkami. Po umyciu włosów warto nałożyć na włosy specjalne balsamy i maski, które wzmocnią i odbudują strukturę włosa. Wówczas nie będą się łamały.

 

W domu możemy także przygotować maseczkę do włosów. Dwa żółtka mieszamy z sokiem z połowy cytryny. Miksturę należy nałożyć na umyte i wilgotne włosy. Następnie głowę okrywamy folią i okręcamy ręcznikiem. Całość pozostawiamy na około 30 minut. Dobry wpływ na włosy ma także świeżo wyciśnięty sok ze szpinaku, cytryny i kapusty. Tak przygotowany preparat należy wcierać w skórę głowy i włosy. Po około 15 minutach środek należy zmyć z włosów. Systematyczne stosowanie tej metody zapewnia wysoką skuteczność. Już po miesiącu zauważymy poprawę.