Jaką wybrać odżywkę do włosów

 

 

Wszyscy zarówno kobiety jak i mężczyźni powinni pamiętać o tym, że odżywka do włosów jest tak samo potrzebna jak woda dla człowieka. Odżywka to podstawa ich właściwej pielęgnacji i regeneracji. Podczas wyboru dobrej odżywki do włosów należy przede wszystkim kierować się potrzebami naszych włosów, ponieważ niektóre typy włosów wymagają intensywnego nawilżania, a inne wartości odżywczych oraz ich wzmocnienia.

 

Aby wybrać odpowiednią odżywkę do włosów należy zwracać uwagę na przeznaczenie danej odżywki, a dopiero później na jej markę. W sklepach jest dużo różnych odżywek do różnego rodzaju włosów. Każda odżywka to preparat o konsystencji kremu bogaty w witaminy i mikroelementy. Odżywki stosuje się zazwyczaj w następujący sposób: małą ilość kosmetyku nakładamy na umyte włosy i dokładnie spłukujemy. W drogeriach dostępne są kosmetyki bez spłukiwania i ze spłukiwaniem, które można je podzielić na dwie grupy: regeneracja i kondycja włosa.

 

Odżywki tak zwane kondycjonujące mają działanie poprawiające wygląd włosa i można je stosować codziennie. Efekt utrzymuje się do następnego mycia włosów. Ich działanie to: wygładzenie, nawilżenie, ułatwianie rozczesywanie. Odżywka do włosów suchych i zniszczonych nadaje włosom gładkość i błysk. Już po jednej aplikacji poprawia stan włosów, które nabierają objętości i sprężystości. Ponadto łatwo się później rozczesują. Inną grupę stanowią odżywki regenerujące, które nie tylko poprawiają wygląd, ale również wpływają na długotrwałą regenerację. Odżywki tego typu używamy raz na 2-3 tygodnie. Ich działanie to odżywianie i naprawa włosa.

 

Odżywka na włosy jest swego rodzaju balsamem takim jaki nakładamy na skórę. Dlatego szczególnie w sezonie letnim gdzie włosy narażone są na promieniowanie słoneczne oraz słoną wodę powinno się stosować odżywki. Odżywki są wybawieniem dla osób, które niszczą swoje włosy podczas suszenia ich ciepłym strumieniem powierza oraz prostownicą lub lokówką. Po umyciu włosów warto zafundować im dawkę witamin, by były mocne i błyszczące oraz aby się nie łamały.